FAST CALC Ca

Najszybszy CZYSTY wapń dla roślin i owoców

Skompleksowany pojedynczymi dedykowanymi dla wapnia aminokwasami

Wapń pełni bardzo dużo WAŻNYCH funkcji w roślinach

 • aktywuje enzymy
 • jest niezbędny w ścianach komórkowych, gdzie decyduje o przepuszczalności
 • stabilizuje pektyny, które tworzą blaszkę liściową
 • odgrywa ważną rolę w budowaniu owoców
 • stabilizuje szereg struktur białkowych
 • jest niezbędny w procesie przesyłania sygnałów
 • stabilizujw błony komórkowe
 • reguluje proces neutralizacji nadmiaru magnezu
 • przeciwdziała procesowi uszkodzenia błon komórkowych, dzięki czemu wzrasta odporność na choroby

FAST CALC Ca to koncentrat aminokwasów i WAPNIA do stosowania dolistnego i fertygacji

Wykorzystując najwyższej jakości surowce uzyskano preparat, gdzie wapń jest wiązany – chelatyzowany poprzez jeden aminokwas, a kolejny służy do wzmacniania pobrania i transportu wapnia w całej roślinie. Taka nowoczesna kompozycja umożliwia pełne pobranie wapnia przez liście, jego wchłanianie oraz transport.
Dzięki pojedynczo selekcjonowanym aminokwasom najwyższej jakości, dobrano najbardziej funkcjonalny aminokwas do chelatyzacji tak, aby odczyn pH wapnia nie powodował antagonizmów. To przyczyniło się do technicznych możliwości produkcyjnych. Taka kompozycja umożliwiła rozwiązanie problemów z wchłanianiem do liści i owoców, zwłaszcza w końcowej fazie dojrzewania owoców miękkich i innych, gdzie zależy nam na dostarczeniu wapnia, a nie azotu NO3, jak w przypadku saletry wapniowej. Kolejną przewagą, jaką udało się uzyskać, jest połączenie kolejnych aminokwasów, które odpowiadają za tzw. aktywny transport-symport dwóch substancji w jednym kierunku. Wapń jest trudno transportowalny w roślinie, dlatego dostarczamy go w fazach krytycznych dolistnie. Takie połączenie umożliwia bardzo szybkie dostarczenie wapnia oraz aminokwasów do najbardziej potrzebujących miejsc w roślinie nie tracąc energii. Proces dostarczania trwa bardzo krótko. Dzięki temu wapń jest przetransportowany ekspresowo.

FAST CALC Ca

FAST CALC Ca służy jako uzupełnienie zapotrzebowania wapnia oraz do działań w momentach krytycznych np. podczas barku wody gdzie wapń nie jest transportowany z gleby a w danej fazie rośliną jest niezbędny. Trzeba pamiętać że rośliny pobierają wapń w Kilogramach z gleby i dolistnie nie jesteśmy wstanie dostarczyć całego zapotrzebowania. Dlatego w pierwszej kolejności dbaj o zawartość wapnia w kompleksie sorpcyjnym poprzez dostarczanie nawozów granulowanych w różnych formach czy Węglanowej – kreda wapniowa, tlenkowej czy azotanowej w postaci saletry wapniowej.

Płynnie uzupełniaj tylko fazy krytyczne oraz stymulacyjne. Będzie to wówczas najbardziej SKUTECZNE i EKONOMICZNE

FAST CALC Ca został stworzony aby szybko uzupełnić, stymulować wapniem i aminokwasami. Owoce miękkie, drzewa owocowe wymagają bardzo dużo tego pierwiastka, zwłaszcza w fazach końcowych dla potrzeb jakościowych i przechowalniczych, jest to jedyna droga jego uzupełniania.

W 1 litrze produktu skomponowano 127 gram CZYSTYCH KATIONÓW wapnia CA++ oraz pojedynczych, dedykowanych dla wapnia i jego transportu 14 % aminokwasów.

Stosowanie zależne jest od oczekiwanych efektów i zasobności kompleksu sorpcyjnego w glebie.
W uprawach wymagających bardzo niskiego odczynu pH gleby, zawartość wapnia w większości jest bardzo niska, dlatego bardzo ważne jest stosowanie dolistnie w fazach krytycznych, aby nie doszło do redukcji plonu.
Sadownicy, producenci owoców miękkich, truskawek malin, borówek, ogórków, pomidorów, papryki, cebuli, brokułów, kalafiora, kapusty, szpinaku, selera, pietruszki, marchwi, doskonale wiedzą, jak jest ważny wapń i w których fazach.
Dodatkowo chcemy przypomnieć, że wapń stymuluje również rośliny, a zwłaszcza rzepak, zboża, kukurydzę, buraki cukrowe, trawę, łąki, lucerny, dlatego zalecamy stosowanie FAST CALC Ca również w tych uprawach, zwłaszcza w początkowych fazach wzrostu.

Ziemniaki, zarówno sadzeniaki, przemysłowe i jadalne, wymagają na potrzeby pokarmowe bardzo dużo tego pierwiastka, zwłaszcza w fazach zawiązywania bulw oraz dla przeciwdziałania zarazie. Dostarczenie przez system korzeniowy pełnego zapotrzebowania nie jest możliwe ze względu na odczyn pH i wpływ węglanu wapnia na parch ziemniaka. Związku z tym w szczególności zalecamy FAST CALC Ca do nawożenia ziemniaków.

FAST CALC Ca przyniósł w ziemniakach, buraku cukrowym i kukurydzy ogromne efekty. Zastosowanie 2 dawek po 0,5 L od fazy 2 do 10 liści wspomagało budowę ścian komórkowych i pełna produkcje enzymów. To przełożyło się na wzrost i plon roślin.

 

Tabela SKUTECZNEGO stosowania FAST CALC Ca w celu uzupełnienia i stymulacji rośliny

 

 Uprawa

 Termin zabiegu

Dawka jednorazowa  (l/ha)

Ilość wody l/ha

 Woda kondycjonowana optymalne  pH

Rzepak

Jesień, od 2-8liścia 1 raz

Wiosna – początek wzrostu pędu głównego

Na zieloną łuszczynę

0,5

0,75

1

160-200

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4,0 – 5,0

Zboża ozime,

Zboża jare

Jesień, od 4 -7 liścia 1 raz

Krzewienie – strzelanie w źdźbło

Rozwój ziarniaków dojrzewanie

0,5

1

0,75

160-200

Buraki cukrowe

Od  2 – do 12 liści 2 razy

Początek tworzenia korzenia spichrzowego

0,5

1

160-200

Ziemniaki Początkowy rozwój liści do 50-60 dnia po wschodach 3 razy 0,5-0,75 160-200

Kukurydza

Od 2– 12 liści 2 razy

0,5

140-200

 pomidor, ogórek, papryka, Od 4  liścia do końca dojrzewania  co 21-25 dni 1,5-2  

200-300

 

Warzywa gruntowe, marchew, cebula pietruszka seler cukinia kalafior brokuł fasolka groszek zielony, dynia , brukselka kapusta Od początku wzrostu masy liściowej do końca wegetacji co 21-15 dni  

 

1,5-2

 

 

160-250

Trwałe użytki zielone, łąki, pastwiska, szkółki  uprawy leśne, Trawniki

Stosować dla każdym pokosie 1 raz

0,75

160-180

truskawka, malina, porzeczka, borówka amerykańska, jagodniki  Od początku wzrostu liści do dojrzewania owoców co 14-21 dni

2-3

300-400

Drzewa owocowe: jabłoń, grusza, śliwa Czereśnie, wiśnie, i inne Od początku ulistnienia do końca dojrzewania owoców co 21-25 dni

5-8

300-800

 

 

W związku z wprowadzeniem sprzedaży online przez sklep internetowy oraz specjalistów call center KUPUJESZ W CENACH PRODUCENTA bez zbędnych kosztów. Wszystkie ceny są oficjalne bez ukrytych kosztów i zapisów drobnym drukiem.

 

Wartość Produktu FAST CALC Ca

 

Ceny są cenami netto; do cen należy doliczyć obowiązujący w danym kraju podatek VAT (w PL 8 %)

Formy płatności

 1. Przedpłata przelew, karta
 2. Gwarancja bankowa
 3. Pobranie przy dostawie
 4. Wydłużony termin płatności po uzyskaniu limitu kupieckiego
 5. System ratalny Bankowy do 60 rat do 50 tyś bez zabezpieczeń wekslowych i innych

 

Rodzaj opakowania Wartość w EURO za 1 L Wartość w PLN za 1 L kurs 4,32 Koszt dostawy opakowania netto w PLN
10 L 6,90 29,85 12,50
20 L 5,76 24,90 13,50
200 L 5,45 23,55 63,50
1000 L 4,80 20,73 263

Każdy zakup honorujemy punktami lojalnościowymi, które będzie można wymienić na nagrody, towar, bony sodexo, lub wyjazdy szkoleniowe.

FAST CALC Ca zakup 100 zł = 8 pkt

FAST CALC Ca

STYMULACJA BUDOWA ZYSK